[separator top=“40″]
[separator top=“40″]
Tokom 26. i 29. juna, BELhospice centar je održao dve završne konferencije u Rumi i Zlatiboru povodom predstavljanja rezultata realizovanog projekta „Poboljšanje kvaliteta života najvulnerabilnije populacije, korisnika sa neizlečivim bolestima i članovima njihovih porodica, kroz usavršavanje kompetencija profesionalaca u socijalnoj zaštiti o palijativnom zbrinjavanju„, uz podršku nemačko-srpske razvojne saradnje „Usluge socijalne zaštite za osetljive grupe“.
Konferencijama je prisustvovao 41 učesnik, među kojima su bili predstavnici GIZ-a, Republičkog i Pokrajnskog zavoda za socijalnu zaštitu, Komora socijalne zaštite, predstavnici centara za socijalni rad, gerontoloških centara, licenciranih pružaoca usluga iz civilnog i privatnog sektora.
Najznačajni rezultat projekta je realizacija sedam akreditovanih obuka „Razvoj veština i znanja profesionalaca socijalne zaštite u oblasti palijativnog zbrinjavanja“ koje je uspešno završilo 127 profesionalaca iz sistema socijalne zaštite iz 19 gradova i opština u Srbiji.
Tom prilikom, predstavljena je i publikacija „Palijativno zbrinjavanje – vodič za zaposlene u socijalnoj zaštiti“. Vodič, koji je nastao kao kruna saradnje BELhospice centra sa GIZ-om i učesnicima obuka, a koja na ograničenom prostoru nudi sve najvažnije informacije o palijativnom zbrinjavanju profesionalcima iz sistema socijalne zaštite, integriše najčešća pitanja i obrađuje najznačajnije teme za stručne radnike iz socijalne zaštite.
BELhospice centar upućuje neizmernu zahvalnost nemačko-srpskoj razvojnoj saradnji „Usluge socijalne zaštite za osetljive grupe“ što je prepoznala značaj palijativnog zbrinjavanja, naš rad i pružila značajnu podršku.
[separator top=“40″]
[separator top=“180″]